Vacu3d w dwóch przyjaznych formatach folii online store A4 Vacu3d in two comfortable sizes & A3

 

Vacu3d

to niezastąpione urządzenie dla szerokiej grupy użytkowników począwszy od edukacji, poprzez przemysł, aż do designu
oraz intensyfikacji technologii dla posiadaczy drukarek 3d i maszyn cnc.

 

 

 


Dom

Desktopowa i kompaktowa termoformierka o przemysłowych cechach.

nowoczesne ceramiczne grzałki podczerwieni

bezdotykowy pomiar temperatury materiału

niebanalny design

solidna aluminiowa obudowa

dużej mocy turbina podciśnienia

niezniszczalne i bezobsługowe stalowe uszczelki

Krótkie serie produkcyjne na Twoim biurku.

Vacu3d to pomost pomiędzy drukiem 3d a przemysłowym wytwarzaniem obiektów metodą wtrysku tworzyw sztucznych.

Wydrukuj w 3d jeden model i wykonaj setki sztuk odbitek na Vacu3d.

Zaprojektuj i wykonaj własne modele do termoformowania.

Modele do Vacu3d możesz wykonać w technologii druku 3d, na maszynach cnc lub ręcznie z wielu ogólnie dostępnych materiałów np. tworzywa sztucznego, metalu, drewna, gipsu, mydła.

Komfort pracy


 

ergonomiczna obsługa jedną ręką

prosty w obsłudze interfejs

kolorowy ekran dotykowy

wielojęzykowy dedykowany software

technologicznie izolowane strefy obsługi przed gorącymi elementami

gotowa do pracy po wyjęciu z pudełka

Zamów Vacu3d! Możesz je zamówić bezpośrednio ze slepu online lub od Twojego lokalnego resellera. Zamów Vacu3d!

Co to jest termoformowanie?

Termoformowanie to proces podciśnieniowego tłoczenia podgrzanych płyt lub folii z tworzywa sztucznego. Podgrzana do odpowiedniej temperatury folia jest naciągana na model i poprzez zasysanie powietrza następuje odwzorowanie kształtu modelu. Jest to jeden z prostszych sposobów wytwarzania elementów trójwymiarowych w przemyśle – teraz dzięki Vacu3d dostępny dla szerokiego grona odbiorców.

Do czego służy?

Technologia termoformowania jest wszechobecna w naszym życiu. Na co dzień mijamy mnóstwo obiektów, które zostały wytworzone metodą termoformowania, są to m.in.:

 • brodziki,

 • foremki,

 • gry,

 • kasetony,

 • kubki,

 • maski,

 • makiety,

 • modele,

 • obudowy urządzeń elektrycznych,

 • obudowy maszyn,

 • obudowy specjalnego przeznaczenia,

 • opakowania artykułów chemii gospodarczej,

 • opakowania kosmetyków,

 • opakowania produktów przemysłowych,

 • osłony,

 • ozdoby,

 • palety transportowe,

 • produkty krótkoseryjne,

 • prototypy,

 • szyldy reklamowe,

 • tacki,

 • talerzyki,

 • walizki,

 • wanny,

 • zabawki

 • i wiele innych.

 

 

 

 

 

 

Dlaczego Vacu3d jest takie innowacyjne?

Technologia termoformowania jest znana od wielu lat i zarezerwowana dla dużych maszyn stosowanych w rzemiośle lub przemyśle. Vacu3d to urządzenie nabiurkowe, które posiada wszystkie cechy przemysłowych maszyn termoformujących. Dzięki temu, popularna technologia przemysłowa stała się dostępna również w małej skali dla szerokiego grona konstruktorów, projektantów, designerów, producentów krótkich serii i hobbystów.

Dla użytkowników bardzo duże znaczenia ma atrakcyjny koszt zakupu urządzenia i niski koszt jego eksploatacji.

Co drukarki 3d i maszyny cnc mają wspólnego z termoformowaniem?

Wiele osób wytwarza na drukarkach 3d w krótkich seriach obudowy lub przedmioty użytkowe. W druku 3d nakładane warstwy są wielką wadą nie tylko wizualną, ale również konstrukcyjną. Termoformowaniem można zastąpić długotrwały druk 3d – proces ten jest nieporównywalnie szybszy. Wystarczy wydrukować jeden model i odbijać setki sztuk przedmiotu o znakomitych parametrach mechanicznych i wizualnych. Na drukarkach 3d oraz maszynach cnc typu frezarki lub tokarki, można wykonywać znakomite modele do termoformowania zarówno z tworzyw sztucznych, drewna jak i metalu.

Co jest potrzebne do termoformowania?

Aby wykonać obiekt termoformowany potrzebujemy trzech rzeczy:

– termoformierkę,
– model,
– płytę lub folię z tworzywa sztucznego.

 

Do termoformowania proponujemy nasze urządzenie. Vacu3d posiada szereg cech, które czynią je wyjątkowych w porównaniu do innych rozwiązań.

Dzięki kompaktowej obudowie konstrukcja jest mobilna i umożliwia pracę w warunkach biurowych. Proste i intuicyjne sterowanie przy użyciu dedykowanego oprogramowania sprawia, że Vacu3d możemy z czystym sumieniem nazywać desktopowym. Starannie zaprojektowany i przemyślany mechanizm sprawia, że z łatwością obsługujemy Vacu3d jedną ręką. Materiały eksploatacyjne dostarczane przez producenta Vacu3d są w przyjaznych rozmiarach A4 lub A3. Vacu3d została zaprojektowana przez profesjonalistów, a do jej budowy wykorzystano niezawodne podzespoły zamknięte w trwałej i estetycznej obudowie z aluminium. Stalowe niezniszczalne uszczelki to tylko jeden z wielu szczegółów, który chwalą początkujący jak i zaawansowani użytkownicy. Chcąc stworzyć urządzenie najwyższej jakości zespół konstruktorów zdecydował się wyposażyć Vacu3d w najnowocześniejsze na rynku grzałki ceramiczne i silną turbinę powietrza o mocy 2kW. Wszystkie podzespoły są kontrolowane przez elektroniczny układ pomiaru i sterowania temperaturą, który sprawia że praca z Vacu3d jest nie tylko wydajna, ale też łatwa i przyjemna.

Urządzenie Vacu3d jest gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Duży kolory ekran i łatwy interfejs zachęcają do natychmiastowego rozpoczęcia pracy.

Modele możemy wykonać sami zarówno na drukarkach 3d, maszynach cnc jak i ręcznie. Najbardziej przyjaznym materiałem na formy jest gips. Dla większej ilości odbitek wskazany jest trwalszy materiał jak tworzywa sztuczne lub drewno. Profesjonaliści z chęcią sięgną po aluminium. Formy można budować, w zależności od stopnia skomplikowania, jako wewnętrzne i zewnętrzne. W każdym przypadku należy pamiętać, aby w modelu nie występowały tzw. kąty ujemne uniemożliwiające zdjęcie wypraski z modelu. Bardziej rozbudowane obiekty, można tworzyć z wielu modeli, wycinając w wytłoczkach różne kształty i otwory oraz klejąc je lub skręcając.

Płyty lub folie z tworzyw sztucznych są dostępne w różnych grubościach i kolorach. Najbardziej uniwersalne i popularne posiadamy w sprzedaży. Pozostałe materiały można dobierać w zależności od wymagań stawianym dla termoformowanych wyrobów. Dostępne są również materiały transparentne. Zawsze przed zakupem w lokalnych hurtowniach tworzyw sztucznych należy zwrócić uwagę czy materiał jest przeznaczony do termoformowania.

Co zrobić z wyjętą z termoformierki wypraską?

Należy wyciąć kształt przedmiotu, który chcemy otrzymać. W przypadku wyprasek z płyt lub folii do grubości 1mm w zupełności wystarczą nożyki ręczne i nożyczki. W przypadku grubszych, bardzo pomocnym narzędziem będzie miniaturowa ręczna frezarka typu DREMEL do wycinania kształtów i otworów. Producentom większych serii wyprasek proponujemy zastosować stołową wycinarkę włośnicową lub tarczową. Profesjonaliści bez wątpienia użyją frezarek cnc, które zagwarantują szybkość oraz wysoką jakość obróbki.

Większość tworzyw sztucznych możemy malować i metalizować. Dotyczy to również produktów powstałych w procesie termoformowania. Otwiera to bardzo szerokie możliwości wykorzystania tej technologii.

Co dalej?

Jeżeli macie Państwo pytania służymy pomocą. Chętnie wykonamy próbne odbitki na Vacu3d również na Waszych modelach. Dla chętnych w siedzibie naszej firmy prowadzimy szkolenia z obsługi Vacu3d oraz wykonywania modeli. Jesteśmy producentem Vacu3d, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w systemie on-line i dor to dor.

A tak miedzy nami, Vacu3d jest trwałe i niezawodne.

Dostępne materiały

Vacu3d jest kompatybilne z wieloma materiałami stosowanymi w procesie termoformowania. W sprzedaży ciągłej posiadamy HIPS w kilku grubościach i kolorach.
W dobrych lokalnych hurtowniach tworzyw sztucznych zakupisz również inne materiały.

Od góry